XXX. ROČNÍK
Národního festivalu
dechových orchestrů
ve Štětí
24. - 26. 6. 2022

Novinky

Pozvánka na festival FEDO 2018

11.6.2018

 

Město Štětí se od pátku 22. června do neděle 24. června promění na město hudby. V tomto termínu proběhne již 29. ročník Národního festivalu dechové hudby a mažoretkových souborů FEDO 2018. Součástí hudební přehlídky bude v sobotu 23. června Festival rockových dechových orchestrů FERODO.

V programu se představí deset tuzemských orchestrů a tři zahraniční orchestry z Holandska, Polska a Slovenska. Svá vystoupení předvede devět mažoretkových souborů, včetně děvčat ze Slovenska.

Celý program festivalu odstartuje páteční přehlídkový koncert v 18 hodin na Husově náměstí, kde se představí všechny zahraniční orchestry a slovácká Vinařinka.

Festival bude pokračovat v sobotu již od ranních hodin na Husově náměstí, opět koncerty zahraničních orchestrů. V jednu hodinu odpoledne pak vyjde průvod orchestrů a mažoretek městem. Slavnostní zahájení festivalu na Novém náměstí proběhne ve 14 hodin.

Druhý přehlídkový koncert začne v sobotu ve 14.30 hodin na Husově náměstí. Představí se na něm deset českých a moravských orchestrů. Součástí koncertů bude i soutěž, kde orchestry mladých budou soutěžit v transkripci rockové skladby a dospělí pak v transkripci klasické skladby.

V relaxační zóně u Labe pak od 16. hodin zahraje pět kapel v rámci rockového festivalu FERODO.

V sobotu večer proběhne v areálu věžových domů tradiční přehlídka všech mažoretkových souborů. Ještě před jejich vystoupením se předvedou zahraniční orchestry. Na závěr je přichystán ohňostroj.

Nedělní koncerty začínají v dopoledních hodinách na Novém náměstí a u pečovatelského domu. Po obědě můžete na Husově náměstí vidět další přehlídku mažoretek. Vyvrcholením třídenního festivalu pak bude Monstrkoncert, který je rozdělen na tři části – mládežnické orchestry, orchestry dospělých a závěrečné finále, kde všechny orchestry zahrají pět pochodů. Za dirigentským pultem se vystřídají všichni dirigenti zúčastněných orchestrů.

Národní festival dechových orchestrů FEDO se letos stal součástí projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Tímto titulem se mohou pyšnit nejvýznamnější akce celokrajského i nadregionálního významu. Součástí je i finanční částka na organizaci festivalu.

Více k programu festivalu na www.fedo.cz.