XXXI. ROČNÍK
Národního festivalu
dechových orchestrů
ve Štětí
21. - 23. 6. 2024

Novinky

Pozvánka na FEDO 2024

10.5.2024

 

Dva roky utekly jako voda a ve Štětí se opět koná Národní festival dechových orchestrů FEDO. Letošní 31. ročník festivalu se uskuteční předposlední červnový víkend, od pátku 21. 6. do neděle 23. 6. 2024.

Program festivalu začíná již pátečními koncerty na Husově náměstí. V 18 hodin uslyšíte koncert Ústřední hudby Armády České republiky, následovat budou vystoupení zahraničních orchestrů a slovácké Vinařinky.

V sobotu ráno na Husově náměstí vystoupí opět zahraniční orchestry z Nizozemí, Chorvatska a Polska. Ve 13 hodin projde městem slavnostní průvod všech zúčastněných orchestrů a mažoretkových skupin. Festival bude slavnostně zahájen ve 14 hodin, poté se divákům na Husově náměstí představí na 10 orchestrů z Čech a Moravy. Program bude ukončen v areálu věžových domů přehlídkou mažoretkových skupin a ohňostrojem.

Vrcholem třídenního festivalu bude Monstrkoncert, který se uskuteční v neděli od 14.30 na Husově náměstí. Na Monstrkoncertu zahrají všechny zúčastněné orchestry pod vedením jednotlivých dirigentů, společně na dvacet skladeb českých a světových autorů.

Součástí festivalu je také Festival rockových dechových orchestrů FERODO, který proběhne v sobotu 22. 6. na nábřeží Labe u skate parku.

Národní festival dechových orchestrů FEDO je součástí projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Tímto titulem se mohou pyšnit nejvýznamnější akce celokrajského a nadregionálního významu.

Těšíme se na vaši návštěvu.