XXXI. ROČNÍK
Národního festivalu
dechových orchestrů
ve Štětí
21. - 23. 6. 2024

Novinky

Pozvánka na FEDO 2022

21.4.2022

 

Po čtyřech letech se ve Štětí opět uskuteční Národní festival dechových orchestrů FEDO. Kulatý 30. ročník festivalu se uskuteční poslední červnový víkend, od pátku 24. 6. do neděle 26. 6. 2022.

Program festivalu odstartují páteční koncerty na Husově náměstí vystoupením zahraničních orchestrů a slovácké Vinařinky.

Sobotní program začne již ráno v 9 hodin na Husově náměstí dalšími koncerty zahraničních orchestrů z Nizozemí, Maďarska a Slovenska. Ve 13 hodin pak projde městem slavnostní průvod všech zúčastněných orchestrů a mažoretkových skupin. V 15.00 bude 30. ročník festivalu slavnostně zahájen a divákům se představí na 10 orchestrů z Čech a Moravy. Program bude ukončen v areálu věžových domů přehlídkou mažoretkových skupin a ohňostrojem.

Vyvrcholením třídenního festivalu bude Monstrkoncert, který se uskuteční v neděli odpoledne na Husově náměstí, kde se sejdou všechny zúčastněné orchestry, aby pod vedením jednotlivých dirigentů zahráli společně na dvacet skladeb českých a světových autorů.

Součástí festivalu je také Festival rockových dechových orchestrů FERODO, který proběhne v sobotu 25. 6. na nábřeží Labe u skate parku.

Národní festival dechových orchestrů FEDO je součástí projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Tímto titulem se mohou pyšnit nejvýznamnější akce celokrajského a nadregionálního významu.

Těšíme se na vaši návštěvu.