FEDO

FEDO.CZ Historie festivalu FEDO / FERODO 2014
Program festivalu FEDO 2014 Tisk
Pátek, 17 Leden 2014 07:08

Program 27. ročníku Národního festivalu dechových orchestrů ve Štětí FEDO 2014, pořádaného ve dnech 20. – 22. června 2014

Festivalové programy střídavě uvádějí: Oldřich Burda a Tomáš Mikulský

NA VŠECHNY KONCERTY JE VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

Pátek 20. 6. 2014         

1. přehlídkový koncert v 18 hod. – Husovo náměstí

Účinkují: Puhački Orkestar DHS Lobor Chorvatsko Chorvatsko
Stadtkapelle Langenlois Rakousko Rakousko
Chrósčan muzikanća Německo Německo, Lužičtí Srbové
Vinařinka Česká republika Česká republika

 

Sobota 21. 6. 2014         

9:00 hod. Koncerty zahraničních orchestrů na Novém náměstí
13:30 hod.
Průvod orchestrů a mažoretek městem - během průvodu proběhne soutěž mažoretek v pochodové skladbě
14:30 hod.
Slavnostní zahájení FEDO na Novém náměstí, na závěr hrají společně orchestry skladbu Juliuse Fučíka „Rázně vpřed “, řídí Aleš Kuběna (DOM Štramberk)

2. přehlídkový koncert v 15 hod. – Husovo náměstí

Součástí koncertů je  soutěž  mládežnických orchestrů  „ O nejlépe zahranou filmovou melodii“ a soutěž orchestrů dospělých „O nejlépe zahranou skladbu v žánru tanec“.

Účinkují: Chrósčan muzikanća Německo Německo, Lužičtí Srbové

Dechový orchestr ZUŠ Chotěboř Česká republika Česká republika

Vinařinka Česká republika Česká republika
Městská hudba Kynšperk n. Ohří Česká republika Česká republika
Městský dechový orchestr ZUŠ Dačice Česká republika Česká republika

Pra-Lin-Ka Praha Česká republika Česká republika
Dechový orchestr mladých ZUŠ Humpolec Česká republika Česká republika
Severočeská harmonie Štětí Česká republika Česká republika
Dechový orchestr Štramberk Česká republika Česká republika
Dechový orchestr mladých ZUŠ Roudnice n. Labem Česká republika Česká republika



FERODO 2014

koncert rockových dechových orchestrů v 16 hod. v areálu skateparku u Labe

Účinkují: Marching band ZUŠ Roudnice nad Labem Česká republika Česká republika
Discoballs Česká republika Česká republika
Chamber Worchester Česká republika Česká republika
The Spankers Česká republika Česká republika
Laura a její tygři Česká republika Česká republika
Queens of Everything Česká republika

 

16.30- koncert zahraničních orchestrů v Úštěku


Soutěžní přehlídka mažoretkových souborů

v pódiové skladbě ve 22.30 hod. v areálu věžových domů

Účinkují: Mažoretky Cheerladies Třebíč Česká republika Česká republika
Majorettes Kynšperk n. Ohří Česká republika Česká republika
Mažoretky Dačice Česká republika Česká republika
TK Rytmus Roudnice nad Labem Česká republika Česká republika
Mažoretky RYTMIC Česká Lípa Česká republika Česká republika
Mažoretky Čiperky a Malenky DDM Štětí Česká republika Česká republika
Mažoretky Queens Štětí Česká republika Česká republika
Taneční skupina Srdíčko Kolín Česká republika Česká republika
Loborske Mažoretkinje Chorvatsko Chorvatsko


Na závěr přehlídka mažoretek ve společné skladbě „Česká muzika“, řídí Karel Tesařík a Josef Jirků + slavnostní ohňostroj.

Neděle 22. 6. 2014          

10:00 hod. koncerty zahraničních orchestrů na Novém náměstí a u Pečovatelského domu
13:30 hod.
Přehlídka mažoretkových skupin – Husovo náměstí
14:30 hod.
Vyhlášení vítěze soutěže mažoretek, mládežnických a dospělých orchestrů - předání cen
15:00 hod. MONSTRKONCERT – Husovo náměstí

MONSTRKONCERT

BLOK MLÁDEŽNICKÝCH ORCHESTRŮ

Autor Název skladby Řídí
Brian Connery Mucis for a Festival Stanislav Kamínek - ZUŠ Dačice
Carl Orff Carmina Burana Milan Kubek - ZUŠ Dačice
L. Slavětínský Svět pochoduje Stanislav Žaloudek - ZUŠ Humpolec
Freddie Mercury We are the Champions Josef Jirků - ZUŠ Humpolec
Petr Spanilý Claudia Milan Moc - ZUŠ Chotěboř
Jaroslav Bílý Tobogán Alois Štěrba - ZUŠ Chotěboř
Miloš Machek Kyjovský verbuňk Ondřej Šedivý - Roudnice n. L.
Bedřich Smetana Slavnostní předehra C dur Ondřej Šedivý - Roudnice n. L.

 

BLOK DOSPĚLÝCH ORCHESTRŮ

Autor Název skladby Řídí
Thomas Doss Triumphal Prelude Aleš Kuběna - DO Štramberk
B.Sedláček Růže z Hané

Aleš Kuběna - DO Štramberk

Vladimir Cosma Slovanský tanec č.3 As dur Pavel Bělík - Pra-Lin-Ka Praha
Vladimir Cosma Rabbi Jacob Pavel Bělík - Pra-Lin-Ka Praha
Johan Brahms Uherský tanec č.6 Karel Tesařík - SH Štětí
Mirko Krebs Směs pohádkových písniček Karel Tesařík - SH Štětí
Barry Manilow Copacabana

Jan Zmrzlý - MH Kynšperk n. O.

A. Da Cappua Pochod Bersaglierů Jan Zmrzlý - MH Kynšperk n. O.

 

ZÁVĚREČNÉ POCHODY

Autor Název skladby Řídí
Václav Vačkář Šohaj Igor Krajl - Chorvatsko
Julius Fučík Sempre Avanti Igor Krajl - Chorvatsko
František Kmoch Zlatá Praha Ondřej Šedivý - Roudnice n. L.
Václav Vačkář Tempo Josef Jirků - ZUŠ Humpolec

Karel Vacek

Zůstaň tu s námi Karel Tesařík - SH Štětí
 

Festival FEDO pořadá

Město Štětí

Google překladač


Hlavní partněři

Ustecký kraj
Ministerstvo kultury ČR