FEDO

FEDO.CZ Historie festivalu FEDO / FERODO 2010
Program festivalu FEDO 2010 Tisk
Úterý, 23 Únor 2010 11:28

Program 25. ročníku Národního festivalu dechových orchestrů ve Štětí FEDO 2010, pořádaného ve dnech 18. – 20. června 2010
pro zvětšení klikněte pro zvětšení klikněte pro zvětšení klikněte
Festivalové programy střídavě uvádějí:
Oldřich Burda, Petr Král a Tomáš Mikulský

NA VŠECHNY KONCERTY JE VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

Jízdní řád vláčku FEDO 2010 ve formátu PDF.

Pátek 18. 6. 2010

1. přehlídkový koncert v 16 hod. – Husovo náměstí

Účinkují: Městská dechová hudba Daruvar 1922
Chorvatsko Chorvatsko
Harmonie St. Cecilia Oerle Nizozemí Nizozemí
Orkiestra Deta Chelminskiego Domu Kultury Polsko Polsko
Krajanka, Vinařinka Česká republika Česká republika
The Five Star Brass Band Česká republika USA

 

Sobota 19. 6. 2010

9:00 hod. Koncerty orchestrů na Novém náměstí, v Bezručových sadech, Radouni a Hoštce
13:30 hod.
Průvod orchestrů a mažoretek městem - během průvodu proběhne soutěž mažoretek v pochodové skladbě
14:30 hod.
Slavnostní zahájení FEDO na Novém náměstí, na závěr hrají společně orchestry skladbu Františka Kmocha „Muziky, muziky “, řídí Svetoslav Točev

2. přehlídkový koncert v 15 hod. – Husovo náměstí
Během koncertu probíhá soutěž o nejlépe zahranou českou polku!

Účinkují: The Five Star Brass Band U.S.A. U.S.A.

Ústřední hudba Armády České republiky
Česká republika Česká republika

DH Náchod Česká republika Česká republika
DO ZUŠ Chlumec nad Cidlinou Česká republika Česká republika
DOM Roudnice nad Labem Česká republika Česká republika

Harmonie 1872 Kolín Česká republika Česká republika
DOM ZUŠ G.Mahlera Humpolec Česká republika Česká republika
ASH – DOM Jistebník
Česká republika Česká republika
SH Štětí Česká republika Česká republika
VDO Zlín Česká republika Česká republika
Vinařinka Česká republika Česká republika


FERODO 2010
koncert rockových dechových orchestrů v 15 hod. v areálu skateparku u Labe

Účinkují: LAURA A JEJÍ TYGŘI
Česká republika Česká republika
B.U.R.A.N.A. ORCHESTRA Česká republika Česká republika
STO ZVÍŘAT Česká republika Česká republika
FUNKTOMASS Česká republika Česká republika
THE CHANCERS Česká republika


Soutěžní přehlídka mažoretkových souborů

v pódiové skladbě ve 22.30 hod. v areálu věžových domů

Účinkují: Mažoretky Kynšperk nad Ohří
Česká republika Česká republika
Mažoretky PETRA Studénka Česká republika Česká republika
Chlumecké mažoretky Česká republika Česká republika
Daruvarske mažoretkinje Chorvatsko Chorvatsko
Mažoretky Cheerladies Třebíč Česká republika Česká republika
Taneční skupin Srdíčko Kolín Česká republika Česká republika
Taneční život Štětí Česká republika Česká republika
Mažoretky DDM Štětí Česká republika Česká republika
Mažoretky KS Štětí Česká republika Česká republika


Na závěr přehlídka mažoretek ve společné skladbě: „Česká muzika “ a slavnostní ohňostroj.

Neděle 20. 6. 2010

10:00 hod. koncerty orchestrů na Novém náměstí, v Bezručových sadech a areálu věžových domů
13:30 hod.
Vyhlášení vítěze soutěže a vystoupení mažoretkových skupin – Husovo náměstí
14:30 hod.
Vyhlášení vítěze soutěže "O nejlépe zahranou českou polku" – předání cen
14:30 hod. MONSTRKONCERT – Husovo náměstí

MONSTRKONCERT

SLAVNÉ HITY ČESKÉ DECHOVKY

Autor Název skladby Zpěv Řídí
Karel Vacek U našich kasáren M. Černohouz, I. Zbořilová Josef Kučera
Karel Vacek Panenko modrooká M. Černohouz, I. Zbořilová Josef Kučera
Jaromír Vejvoda Kvetou máky M. Černohouz, I. Zbořilová Josef Kučera
Jaromír Vejvoda Kdyby ty muziky nebyly M. Černohouz, I. Zbořilová Josef Poncar
Josef Poncar Vy zvonky v Loretě M. Černohouz, I. Zbořilová Josef Poncar
Josef Poncar Přes dvě vesnice M. Černohouz, I. Zbořilová Josef Poncar

 

BLOK DOSPĚLÝCH ORCHESTRŮ

Autor Název skladby Zpěv Řídí
Jiří Volf Zdar Festivalu Petr Stříška
Evžen Zámečník Překonej sám sebe Svetoslav Točev
J.V. de Roost Arsenal Jaroslav Vlček
Peter Posel Wine Of Tokay MgA. Jiří Lhotský
Irving Berlin Puttin´On Ritz Petr Stříška
Jabara, Shaffer Bridget Jone´s Diary Svetoslav Točev

 

BLOK MLÁDEŽNICKÝCH ORCHESTRŮ

Autor Název skladby Zpěv Řídí
J.Morali Y.M.C.A. Petr Rašek
Petr Spanilý Rozmarná dívčina Rudolf Fleissig
Berns, Burke, Wexler The Blue Brothers Jiří Smitek
František Maňas Proměny MgA. Jan Molinger
J. Denecu Funiculi, funicula Tomáš Brázda Petr Habernal
Jaroslav Bílý Čas návratů M. Černohouz, I. Zbořilová Jaroslav Bílý
Conrad Kocher Dix Kouzelná flinta Rudolf Fleissig

 

ZÁVĚREČNÉ POCHODY

Autor Název skladby Řídí
Václav Vačkář Tempo Danijel Rajkovic
Julius Fučík Rázně vpřed Kris Roemers
František Kmoch Zlatá Praha Józef Lica
Jaroslav Čermák Břetislav MgA. Jiří Lhotský
Tomáš Hančl Mužně vpřed Jaroslav Bílý
 

Festival FEDO pořadá

Město Štětí

Google překladač


Hlavní partněři

Ustecký kraj
Ministerstvo kultury ČR